Průvodce pro zákazníky

Standardní dodací lhůta závisí na lokalitě Kupujícího. Obvykle je doba realizace 7 až 30 pracovních dnů. O termínu dodání informujeme Zákazníky telefonicky minimálně 3 dny předem. Pro určení nejbližšího možného termínu realizace nás prosím kontaktujte telefonicky.

Podklad pod garáží musí být vodorovný. Nejlepší je, pokud bude provedena betonová základní deska o rozměrech o 20 cm větších, než jsou rozměry garáže. Pokud to není možné, je nutné vykonat alespoň 4 rohy (nejlépe 6) z betonových stopek 40×40, obrubníků nebo dlaždic. Nezapomeňte rovněž změřit úhlopříčku, aby měl připravený základ obdélníkový tvar.

Pokud si objednáte garáž netypických rozměrů, vypracujeme na vyžádání náčrt znázorňující správné rozmístění opěrných bodů (kotvení).

POZOR: Montážní tým není povinen připravit základ pro montovanou garáž. Kotvení garáže k zemi je dodatečně placená služba.

Ne. Upevnění garáže k zemi je odpovědností Zákazníka. Garáž je možné za poplatek ukotvit, ale pouze ke stabilnímu betonovému základu, tedy na betonovou desku nebo betonové sloupky zalité v rozích nebo k základu. Na kotvení garáže do dlažebních kostek, chodníkových desek nebo betonových stopek neposkytujeme záruku. Vzhledem k nestabilnímu charakteru podkladu je v takových případech montáž do země v kompetenci Zákazníka a naše firma neručí za škody způsobené neukotvenou nebo špatně ukotvenou konstrukcí při silném větru.

Garáže jsou k Zákazníkům dopravovány v dílech a smontovány na místě. Doba montáže typické garáže by neměla přesáhnout 30 minut. Netypické garáže montujeme v závislosti na jejich rozměrech obvykle během pár hodin. Přibližný čas montáže je uveden při stanovení termínu dodání.

Naše montážní týmy jsou vybaveny akumulátorovým nářadím a nouzovým osvětlením, takže elektřina není nutná. Přístup k elektřině 220V a prodlužovací kabel by měl být zajištěn pouze v případě instalace pohonu vrat, jelikož je potřebný k naprogramování zařízení (pozn.: v žádném případě se nemůže jednat o generátor).

Preferovanou formou platby je hotovost po montáži garáže u Zákazníka. Po předchozí domluvě s našim oddělením zákaznického servisu je také možná platba bankovním převodem, tak, aby montážní tým obdržel doklad o zaplacení. Odložené platby neposkytujeme.

Typické garáže dodáváme bez jakékoli zálohy. Celá platba za garáž probíhá u řidiče po dokončení montáže.

Výjimkou jsou personalizované garáže, vyráběné na individuální zakázku. Obvykle je výše zálohy 20% z hrubé hodnoty objednávky. Před zahájením výroby je vyžadována zálohová platba a lze ji provést pouze na základě dříve vystavené proforma faktury. Zálohy přijímáme až poté, co Zákazník akceptuje navrhovaný termín dodání. Garáže nevyrábíme „na sklad“, proto nevybíráme zálohy s velkým předstihem.

Stavební zákon v čl. 29, kap. 4, bod 2 říká: „Na stavbu samostatně stojících přízemních hospodářských budov, přístřešků a altánů, jakož i domácích oranžerií (zimních zahrad) se stavební plochou do 35 m2 není nutné stavebního povolení, a celkový počet těchto zařízení na pozemku nesmí překročit dvě na každých 500 m2 plochy pozemku.

Na základě tohoto ustanovení lze konstatovat, že na každém pozemku o výměře 5 arů lze bez stavebního povolení vybudovat 2 hospodářské místnosti (např. plechové garáže) o výměře nepřesahující 35 m2. Tuto skutečnost je třeba nahlásit úřadu vyplněním příslušného formuláře.

Ano, na každou garáž se vztahuje záruka 24 měsíců na základě dokladu o koupi.

Ne, konstrukce je vyrobena z černých ocelových profilů a před oplechováním je natřena ponořením do průmyslové barvy MALKOR A (antikorozní bezchromátový alkydový základ). Nátěr konstrukce vrchním lakem je odpovědností kupujícího.