Plechové lemování

Rohové oplechování

Pro námi vyráběné garáže provádíme dva základní typy oplechování.

Prvním typem je rohové oplechování, maskující spáry stěn v rozích garáže. U garáží provedených v klasickém stylu, tedy se svislým uspořádáním plechových panelů, jsou pouze estetickým doplňkem, který výrazně zlepšuje vzhled, ale pro běžné používání garáže není nezbytný. Tuto doplňkovou možnost doporučujeme zejména v případě barevné konfigurace garáže, která silně kontrastuje s barvou konstrukce (čokoládově hnědá) viditelnou v rozích nebo v blízkosti brány (překlad, sloupky). Níže je příklad fotografie garáže s rohovým lemováním a bez něj:

 

Moderní garáže s vodorovnými panely na bočních stěnách mají standardně rohové oplechování z důvodu nutnosti uzavřít mezery mezi konstrukcí a plechem, takže v tomto případě se tato možnost stává standardem.

Střešní oplechování

Druhým typem je střešní oplechování, tzv. větrovky. Střešní konstrukce plechových garáží vyrobených v naší firmě je navržena tak, že není nutné použití větrovek, proto je jejich hlavním úkolem opticky zesílit boční hranu střechy, což výrazně zlepšuje vzhled a estetiku.

Výjimkou jsou garáže se střešní krytinou z plechových tašek, kde je nutné oplechování střechy pro zamezení zatékání vody do interiéru. Příklady níže: