Antikondenzační povrch

V naší nabídce najdete novinku, antikondenzační povrch. Jedná se o moderní řešení, které za běžných podmínek* zabraňuje kondenzaci vodní páry na spodní straně plechu v důsledku teplotních rozdílů. Antikondenzační povrch tvoří speciální samolepicí membrána, která se strojně nanáší na spodní stranu střešního plechu před trapézováním.

Takto vypadá povrch střechy bez povlaku, na kterém zkondenzovala voda:

Jak funguje membrána?

Typický proces kondenzace může nastat bez ohledu na denní dobu, např. během deště nebo sněžení. Účelem tohoto povlaku je absorbovat vlhkost ze vzduchu a následně ji uvolňovat do okolí prostřednictvím odpařování.

Co znamenají normální podmínky?

Antikondenzační povlak má svou kapacitu a tedy omezenou schopnost absorbovat vlhkost. Povlak používaný naší firmou, ANTI.DROP 95 má absorpční schopnost od 560 do 830 g/m2. Pro jeho správné fungování by proto měl být podklad pod garáží suchý (betonový potěr, dlažební kostky), což znamená, že by se dešťová voda neměla dostat dovnitř garáže pod stěnami, aby se na podlaze netvořily louže. V garážích umístěných na holé zemi, kde je půda nadměrně mokrá, antikondenzační povlak omezí jev kondenzace vody, ale zcela jej neodstraní. Doporučuje se navíc ponechat na povrchu stěn garáže volné přirozené ventilační kanály vytvořené trapézovým plechem, které zajistí správnou cirkulaci vzduchu a vyschnutí povrchu.

Takto vypadá střecha s povlakem:

Jaké jsou výhody použití antikondenzační membrány?

  • velmi vysoká absorpce vody
  • zvýšený komfort používání
  • sound absorbing – výrazné snížení hluku během deště padajícího na střechu